Świeczki są ważnym elementem dekoracyjnym za pomocą, którego dopełniamy aranżacji wnętrza oraz  budujemy nastrój. Aby korzystać, nie tylko z przyjemnej, ale przede wszystkim ze zdrowej atmosfery powinniśmy wybierać produkty wykonane z naturalnych surowców. Takim surowcem jest wosk pszczeli.

Wosk pszczeli jest produktem ubocznym powstającym podczas wytwarzania przez pszczoły miodu, który wyróżnia się licznymi właściwościami prozdrowotnymi. Palenie świeczek z wosku pszczelego pozytywnie oddziałuje zarówno na mikroklimat w naszym domu, jak i na nasze zdrowie.

KORZYŚCI Z PALENIA ŚWIECZEK Z WOSKU PSZCZELEGO:

trzy świeczki z wosku pszczelego

1. Oczyszczają powietrze z kurzu, pleśni, bakterii i wirusów

Podczas spalania wosku pszczelego uwalniane są jony ujemne. Jony ujemne są uznawane w przyrodzie za “odkurzacze”, które oczyszczają powietrze z kurzu, pleśni, wirusów, bakterii i innych zanieczyszczeń.

2. Łagodzą dolegliwości układu oddechowego, astmy, chorób płuc, kataru i alergii

Palenie świeczki z wosku pszczelego ma korzystny wpływ na układ oddechowy a przy alergicznym nieżycie nosa odczuwa się poprawę. Można swobodniej oddychać a objawy alergii są znacznie mniejsze. To nie magia, to cudowny skład wosku pszczelego, w którego skład wchodzą m.in. estry alkoholi i kwasów tłuszczowych, węglowodany, minerały, które wykazują działanie przeciwzapalne i antybiotyczne (chryzyna, flawonoidy)

3. Neutralizuje działanie promieniowania elektromagnetycznego

Palenie świeczek unieszkodliwia działanie promieniowania elektromagnetycznego, wytwarzanego przez urządzenia elektroniczne i elektryczne, np.: komputera, smartfona czy telewizora

4. Pomagają się wyciszyć, zrelaksować i łagodzą skutki stresu

Zarówno prawidłowy mikroklimat, jak i naturalny zapach w pomieszczeniu pozytywnie wpływają na naszą ogólną kondycję psychofizyczną. Uwalniane podczas palenia naturalne substancje z wosku pszczelego działają odprężająco i uspokajająco, w rezultacie wprowadzając nas w dobry nastrój. Ułatwiają zasypianie i zapewniają dobry sen.

5. Daje przyjemny zapach

Naturalne świece pozostawiają w pomieszczeniu delikatny i niezwykle przyjemny miodowo-woskowy zapach.

 

6. Świeczki spalają się bezdymnie

Nie zanieczyszczają mikroklimatu pomieszczenia. Dym wydostający się z innych syntetycznych świeczek (parafina, stearyna) gromadzi się w pomieszczeniu i utrudnia oddychanie a dodatkowo może zawierać liczne substancje chemiczne mające szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

7. Neutralizują nieprzyjemne zapachy

np. zapach dymu tytoniowego

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.